Facebook

Účinky pobytu v solné jeskyni

Pro stavbu solné jeskyňky byla vybraná vysokojakostní kamenná a mořská sůl, která je dovezená z Pákistánu, Polska a Mrtvého moře. Tato směs solí se vyznačuje vysokým obsahem železa, hořčíku, sodíku, draslíku, vápníku, brómu, jódu a dalších látek, které blahodárně působí na lidské tělo i psychiku.

Solnou jeskyňku doporučujeme navštěvovat při těchto obtížích:

Jeskyňka

Abychom dosáhli přirozenou cestou (bez použití chemicky upravené soli a složité techniky) vysoké koncentrace zdraví prospěšných látek ve vzduchu, celý prostor jeskyňky obsahuje více než 20 tun soli. V jeskyňce je dále nainstalován vodopád, ze kterého teče voda (obohacena o soli z Mrtvého moře a jodobromové solanky) a jejím odpařováním se zvyšuje celkový léčivý účinek!

 

Vzduch v jeskyňce je bakteriologicky čistý a nasycený mnoha minerály a stopovými prvky, jež jsou nepostradatelné pro správnou funkci organismu. Díky kombinaci solí a vysoké koncentraci stopových prvků je vytvořeno unikátní mikroklima, které po 50 minutách působení nahradí 2-3 dny strávené u moře. V jeskyňce je udržována teplota 19-22 °C, což je teplota v solných dolech a je zjištěno, že při této teplotě jsou stopové látky tělem nejlépe absorbovány. Relativní vlhkost je udržována na cca 60 %. Abychom zajistili maximální kvalitu, spolupracujeme se špičkovými zahraničními odborníky, kteří mají dlouholeté zkušenosti v tomto oboru. Naše jeskyňka splňuje přísná kritéria a normy, jež jsou nutné k provozování tohoto typu zařízení, za použití špičkové technologie registrované na patentovém úřadě. Naše jeskyňka je věrnou imitací hlubinných solných jeskyní, kde se již řadu let provozuje léčebná terapie, tzv. haloterapie.

Co je to haloterapie?

haloterapie

Haloterapie je rehabilitační způsob léčby řady onemocnění (převážně dýchacích potíží), využívající sůl jako účinnou látku. Haloterapie je známá řadu let a má dlouholetou tradici v solném dole Wieliczka nedaleko Krakowa, kde se již několik desítek let léčí astma a další choroby dýchacího ústrojí.

Přírodní kamenná sůl není jen zdrojem mnoha minerálů a stopových prvků, ale má i silné antibakteriální účinky, díky nimž je již řadu let vyhledávána jako podpůrný prostředek při léčbě širokého spektra onemocnění. Díky vysoké koncentraci těchto látek ve vzduchu je možno dosáhnout zrychlení regenerace jak pokožky, tak i tělesných orgánů, díky čemuž je mimořádně vhodná pro všechny věkové kategorie a je doporučovaná po náročných fyzických i duševních výkonech, což ocení hlavně sportovci a lidé s vyšším psychickým vypětím. Mikročástice působí nejen na pokožku, ale jejich vdechování zlepšuje funkci sliznice, zklidňuje zápaly a otoky a výrazně vylepšuje buněčnou imunitu. Jód který má výrazné vasodilatační schopnosti, působí i na zmírňování bolesti a zlepšuje prokrvení orgánů. Zlepšuje se také látková výměna i spalování tuků. Pobyt v jeskyni je účinný při onemocnění dýchacích cest, astmatu, zánětech krku a nosohltanu, chronické rýmě, chřipce, angíně a onemocněních trávícího traktu.

Sůl z mrtvého moře má vynikající výsledky podpory léčby při výskytu kožních onemocnění - alergie, psoriáza, atopický ekzém a jiné. Stejně blahodárný efekt byl zjištěn při neurózách a psychickém stresu, vyčerpanosti, depresích, nemocech krevního oběhu, ischémii a vysokém krevním tlaku. Pobyt v naší solné jeskyni je doplněn kolorterapií, jež navozuje příjemné uklidňující pocity.

Co je to kolorterapie?

Kolorterapie

Kolorterapie je metoda alternativního léčení pomocí barev. Osvětlování vhodnými barvami se dá využít při různých lidských potížích.Kolorterapie má pravděpodobně kořeny v ajurvédě. Kořeny jejího vzniku lidé připisují čínské nebo staroegyptské kultuře. V tradiční čínské medicíně je každý lidský orgán spojen s určitou barvou. Právě ajurvéda definovala spojení sedmi hlavních lidských čaker s barvami. Čakry udržují a rozdělují energii v těle. Každá čakra má svou dominantní barvu – tyto barvy se však mohou dostat do disharmonie. To může způsobit nesoulad v lidském těle. A právě působením správné barvy lze tento nesoulad odstranit.

 

Červená barva

Červená barva zvyšuje pocit bezpečí, sebedůvěry a aktivity. Způsobuje zrychlení dechu, zvyšuje svalové napětí a krevní tlak, zrychluje metabolismus – obecně tedy zlepšuje oběhové funkce. Dokáže příznivě působit při chudokrevnosti, astmatu, nemocech hrtanu a chronickém kašli. Osoby s přebytkem červené barvy mohou být dominantní, fyzicky hrubí a vulgární.

 

Oranžová barva

Oranžová barva v sobě má pozitivní náboj. Příznivě působí proti depresím, nespokojenosti a pesimismu. Může být doplňkově použita proti nemocem jako je ztráta chuti, anémie, anorexie. Osoby s přebytkem oranžové barvy mohou být zmatené a unavené.

 

Žlutá barva
Žlutá barva působí proti nemocem lymfatického systému, posiluje nervový systém. Zlepšuje také lidský metabolismus. Osoby s přebytkem žluté barvy mohou trpět ztrátou koncentrace, zlomyslnosti a nevyzpytatelnosti.

 

Zelená barva
Zelená je barvou koncentrace. Působí harmonizačně, snižuje bolest, neutralizuje. Působí proti nemocem jako je bronchitida, dávivý kašel. Pozitivní vliv má na relaxaci a detoxikaci těla. Osoby s přebytkem zelené barvy mohou trpět letargií, ztrátou motivace a starostlivostí.

 

Modrá barva
Modrá barva je barvou míru a nekonečna. Působí příznivě při astmatu, zánětlivých a kloubních onemocněních. Pomáhá při bolestech hlavy a migrénách. Osoby s přebytkem modré barvy mohou být pochybovačné, nedůvěřivé, apatické a melancholické.

 

Indigová barva
Rozvíjí psychické vnímání a intuici. Působí příznivě při nemocech, které postihují oči, uši a nos. Indigové barvě jsou také připisovány uklidňující účinky. (Pozn. autora: indigová barva je barva mezi modrou a fialovou.)

 

Fialová barva
Fialová je barva emocí a meditace. Příznivě působí při nemocech lymfatického systému. Uklidňuje také nervový systém. Osoby s přebytkem této barvy mohou trpět sklony k fanatismu a dominanci.